App Store'a ilk defa güncelleme gelecek

App Store'a ilk defa güncelleme gelecek

person access_time 9 Haziran 2016 Perşembe , 21:44:27

ABD’li teknoloji devi Apple’ın dijital ürün sağlayıcısı mobil ugulama mağazası App Store yeni gelecek olan güncellemeyle baştan aşağı komple yenilenecek.

Attığı her adımda adından söz ettirmeyi başaran dünyaca ünlü teknoloji firması Apple App Store güncellemesiyle yine çok konuşulacak. 

Değişikliklerden biri, geliştiricilerin üyeliklerden daha fazla para kazanmasını sağlayacak. Apple, uygulama üyeliklerine şu an yüzde 30 kesinti uyguluyor. Ancak The Verge'ün Çarşamba günü yayınladığı bir habere göre bu kesinti, üyenin bir sene veya daha uzun süre üye kalması durumunda yüzde 15'e düşecek. Bu yeniliğin 13 Haziran'da devreye gireceği söyleniyor. Bunun yanında Apple'ın tüm uygulamalara üyelik satma izni vereceği iddia ediliyor. Bu izin şimdiye kadar sadece haber, flört ve akış uygulamaları gibi belirli uygulamalara veriliyordu.

Uygulamaların yüzde 90’ının 48 saatte onaylanacağını belirten Apple’ın üst düzey pazarlama yöneticisi Phil Schiller, uygulamaların kontrol sürecinden çok daha hızlı geçeceğini belirtti.

Öte yandan Apple kullanıcıları yayınlanacak olan App Store güncellemesini heyecanla bekliyor.

folder_openEtiketler

Yorum yap