Apple Rakiplerini sollamak adına Siri'yi güncelliyor

Apple Rakiplerini sollamak adına Siri'yi güncelliyor

person access_time 30 Mayıs 2016 Pazartesi , 13:53:59

Apple zamanı tam olarak tanımlanmayan bir güncelleme ile gündeme geliyor.Bu güncelleme Apple’ın sanal asistanı Siri’yi yeni bir konuma çıkmasına yardımcı olacak.

Apple’ın sanal asistan platformunda rakiplerinin artması şirketi Siri’yi günceleştirmek aşamasına ilerletiyor.Ancak Apple geçen yıl VocalIQ şirketini kendi bünyesine katarak, sanal asistanı Siri ile ilgili yenileme çalışmalarına bu şirketi de eklemişti. Apple’ın tek amacı Siri’nin Google Now, Cortana ve Amazon Alexa’dan daha önde olacak bir sanal asistanı kullanıcılarına kavuşturmak.

Apple bir süredir İngiltere’de Cambridge’de bir ofiste VocalIQ grubuyla birlikte Siri’nin geleceğini düzenliyor. Bu laboratuvarda Cortana ile teste bırakılan Siri’nin yapay zekasının rakiplerinden daha üstün bir seviyeye çıkabilmesi planlanıyor. VocalIQ’dan gelen bilgilere göre, oldukça karmaşık soruları yanıtlaması istenen Siri’nin başarı oranı şimdilik yüzde 90 seviyelerine değiniyor. VocalIQ’nun yapay zeka düzeyi oldukça hızlı ilerleme kaydeden Hound’a benzetiliyor. Apple bir sanal asistan olarak Siri’den istediği en büyük özellik telefonun kullanıcının cebinden çıkmada e-posta ve günlük rutin işlemlerinde iyi bir etki yaratması.

folder_openEtiketler

Yorum yap