Facebook’un yenilikleri Snapchat’i kızdırıcak

Facebook’un yenilikleri Snapchat’i kızdırıcak

person access_time 8 Ağustos 2016 Pazartesi , 14:20:32

Instagram'ın verilerine eklediği Stories yeni özelliğinden şikayetçi olan Snapchat, önümüzdeki günlerde Facebook'un da aynı özelliği getirmesinden yakınacak!

 

Yaygın sosyal medya ağların birbirlerinden aldıkları "ilhamlara" yenisi eklendi. Geçen günlerde Instagram  Facebook'ta ait ,  Snapchat'te bulunan  özelliğe oldukça benzeyen yeni bir Stories özelliğini yaymıştı. Şimdi Facebook,  selfie kamerasının yanında daha fazla Snapchat benzeri özelliği kullanıma katmaya projeleri peşinde.

Instagram'ı da içerisinde bulunduran Facebook kullanıcıların fotoğraflarına eş  zamanlı layer ve filtre eklemesine olanak tanıyan anlık bir selfie filtresi çalışmalarında bulunuyor. Şimdilik sadece Kanada ve Brezilya'daki kullanıcılara sunulan özellik, TechCrunch'ta yer alan habere göre Rio 2016 Olimpiyat oyunlarıyla da ilişki içerisinde.

Bu yeni işlevsellik sayesinde kullanıcılar fotoğraflardaki çok sayıda sanal bayraklarla çeşitli damgalar kullanabilecek. Bu yeni filtrelerin yüz hatlarıyla uyumlu çeşitli sloganlar içerdiği söyleniyor.

Facebook'un yaptığı  açıklamaya göre bu özelliğin ilgi görmesi şeklinde projenin genişletileceği ve her tarafa yayılması planlanıyor

 

folder_openEtiketler

Yorum yap