Filmlere Konu Olan Seri Katil

Filmlere Konu Olan Seri Katil

person access_time 8 Ocak 2017 Pazar , 15:42:48

Bazı seri katillerin işlediği cinayetler filmlere konu olmuştur. İşte o seri katillerden biri.

Robert Hansen

1982 yılında Alaska'da bir nehirde bir kadın ayakkabısı bulundu. İçinde ise hala bir ayak vardı..

Kayıp bir hayat kadınına ait bir ayak.

O bölgede aynı zamanlarda çok fazla kayıp hayat kadını cesedi bulunmaya başladı. Nedeni ise kısa süre sonra ortaya çıktı. Bir hayat kadını polisi aradı. Yolda otostop yaparken kendisini kızıl saçlı bir adamın aldığını, onu yerel havaalanına götürüp, küçük uçağı ile ormanlık alandaki dağ evine götürmek istediğini ama kaçtığını anlattı.

Polis operasyon düzenledi, evi bastı ve evde bir sürü mücevher buldu. Hepsi öldürülen ve kayıp kadınlara ait mücevherler..

Evin sahibi Robert Hansen tüm cinayetleri işlediğini itiraf etmek zorunda kaldı. Ama asıl gariplik daha yeni başlıyordu.


Sorgulamalardan sonra anlaşıldı ki, Robert Hansen hayat kadınlarını dağ evine götürüyor, daha sonra onları ormana salıyor ve aynı hayvan avlar gibi onları avlıyordu. Hatta kadınlara süre verip kaçmaları için fırsat bile tanıyan bir piskopattı. Bu şekilde tam 21 kadını öldürdüğünü itiraf eden Hansen ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

Nicolas Cage’ninde başrollerini paylaştığı ‘’Karanlık Cinayetler’’ filmi de bu seri katilin cinayetlerinin esinlendiği filmler arasında.

folder_openEtiketler

Yorum yap