Microsoft'tan Eğitime Dev Yatırım

Microsoft'tan Eğitime Dev Yatırım

person access_time 21 Eylül 2015 Pazartesi , 20:42:41

Bilişim devi Microsoft, Amerika'da bilgisayar teknolojilerinin gelişimi için devlet okullarına 75 milyon dolarlık yatırım yapacak. Ülkede yeni eğitim programları yolda.

Geçtiğimiz hafta DreamForce etkinliğinde Microsoft CEO’su Satya Nadella’nın eğitime yapılacak olan yatırım konuşması gündem yaratmıştı. Bahsi geçen bu büyük projenin detayları yavaş yavaş Microsoft cephesinden gelmeye başladı. Bilişim devinin yaptığı açıklamaya göre toplamda 75 milyon dolarlık bir yatırım kapıda. Devlet okullarını kapsayacak olan bu büyük atılım, Amerika’da bilişim uzmanları yetiştirecek.

Microsoft’un eğitime yaptığı en büyük yatırım YouthSpark adıyla gerçekleşmişti. YouthSpark, İleri Bilişim Eğitimleri adı altında devlet okullarında faaliyet gösteriyor. Bu programda öğrenciler yazılım programları ve bilgisayar destekli elektronik eğitimleri alıyor. Microsoft’un bu projedeki amacı ise önümüzdeki 40 senede 20 milyon bilişim dehasını Amerika’ya kazandırmak.

Hedef: 10 yıl içinde 7000 okul
2016 senesinin başlaması ile start alacak olan bu yatırım öncelikle Arkansas ve Kaliforniya eyaletlerinde kendini hissettirecek. Yeni yılın sonundaki hedef ise toplam 700 okula ulaşmak. Microsoft’un bu yatırımı toplam 10 yıl içinde tamamlanmış olacak. Bu süreç sona erdiğinde Amerika sınırları içerisinde bulunan 4000 okul tam teşekküllü ileri seviye bilişim dersleri verebilecek kapasiteye gelecek.

folder_openEtiketler

Yorum yap