Müslüman model ilk ramazanını anlattı

Müslüman model ilk ramazanını anlattı

person access_time 8 Haziran 2016 Çarşamba , 22:09:57

Bir ay önce Müslüman olan ve ilk ramazan heyecanını yaşayan Kore kökenli İngiliz model Yeohan Kim, kendisini İslamla buluşturan sürecin duyduğu ilk ezanla başladığını söyledi.

Kore kökenli İngiliz model Yeohan Kim, bir ay önce Müslüman oldu. İlk ramazanın heyecanını yaşayan Kim, kendisini İslam’a taşıyan sürecin duyduğu ilk ezanla başladığını söyledi.

AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Kim, 4 yaşında beri İngiltere’de yaşadığını ve annesi tarafından Hristiyan olarak yetiştirildiğini anlattı.

Kendisini İslamla buluşturan sürecin ezanı ilk kez duymasıyla başladığını belirten Kim, "Kuran’da ‘Her zorlukta bir kolaylık vardır’ buyruluyor. Çok zorlandım, sürekli kusuyordum ve kendime zarar veriyordum. Ezanı duydum ve ne olduğunu merak ettim. İbadete çağırıyordu, şifa vericiydi.” diye konuştu.

"Yeniden nefes almaya başladığım an"

İslamla ilgili ilk bilgilerini Youtube’da seyrettiği videolardan edindiğini anlatan Kim, kelimeişahadeti bir ay önce, kendi tabiriyle "yeniden nefes almaya başladığı" bir anda getirdiğini ifade etti.

"Manevi yönüm gelişti" ifadesini kullanan Kim, "Kitab-ı Mukaddesi, o da sadece pazar günleri kilisede ibadet sırasında okurdum. Dine ilgim yoktu. Ama şimdi, İslamı keşfettiğimden beri, ne zaman dua etsem, yaratıcıya hamdediyorum. Maddi şeyler için dua etmiyorum. Halbuki eskiden sadece muhtaç anlarımda dua ederdim." diye konuştu.

"Dua hayatımın bir parçası haline geldi"

Yeohan Kim, Müslüman olmasıyla birlikte dua etmenin hayatının bir parçası halinde geldiğini dile getirdi.

İlk orucunu bu ramazan ayında tutmaya başladığını belirten Kim, oruçluyken eksikliğini duyduğu tek şeyin kahve olduğunu ve sadece ilk teravih namazında zorlandığını söyledi.

"En çok hoşlandığım kısım Müslüman kardeşlerimle iftar açmak"

Kim, en çok hoşlandığı kısmın ise Müslüman kardeşleri ve kızkardeşleri ile birlikte iftar açmak olduğunu söyledi.

folder_openEtiketler

Yorum yap