'Mutlaka tek başına iktidar diyorum'

'Mutlaka tek başına iktidar diyorum'

person access_time 9 Ekim 2015 Cuma , 21:21:07

Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, "Önümüzdeki seçimler çok önemli, mutlaka ve mutlaka Türkiye'nin tek başına iktidara sahip olması gerekliliğinin altını çiziyorum" dedi.

Bazı programlara katılmak üzere Kayseri'ye gelen Topçu, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'i ziyaretinde gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Türkiye'nin etrafının ateş çemberi olduğu bunun ülkeyi çok etkilediğini belirten Topçu, aynı zamanda bölücü terörle mücadelenin kararlılıkla sürdüğünü kaydetti.

Siyasi istikrar sağlandığında hem bölücü terörle ilgili kararlılığın netice getireceğini, aynı zamanda ekonominin daha üst noktalara çıkacağına vurgu yapan Topçu, şöyle devam etti:

"Bunlar birliğini, beraberliğini pekiştirmiş, siyasi istikrarını tamamlamış bir zamanla mümkün. Onun için ben bağımsız bakanım ama bir vatandaşım. Önümüzdeki seçimler çok önemli, mutlaka ve mutlaka Türkiye'nin tek başına iktidara sahip olması gerekliliğinin altını çiziyorum. Bunu söylerken 'a' partisi, 'b' partisi, 'c' partisi falan demiyorum, mutlaka tek başına iktidar diyorum."

Koalisyon hükümeti fikrinin bazı çevrelerce tartışıldığını ifade eden Topçu, 40 yıllık siyasi tecrübesi olduğuna dikkati çekerek, "Pekişmiş demokrasiler için ileri demokrasiler için bunlar söz konusu olabilir, kolektif yönetimler söz konusu olabilir ama bu noktada eksiği olan ülkemiz için mutlaka ve mutlaka tek başına iktidar. Milletimiz zaten maziye baktığı zaman bunu görecektir" diye konuştu.

Ülkenin sıçrama zamanlarının, tek başına iktidarların iş başında bulunduğu dönemler olduğuna vurgu yapan Topçu, "Bu yaşadığımız belirsizliği ve bu kaybımızı 1 Kasım sonrası telafi ederiz. Terörle mücadelemiz daha güçlü ve kararlı olarak devam eder. Ekonomik dengelerimiz artar ve yükselir. Uluslararası kredimiz de hepsinden fazla yükselir. Çünkü bu terörle mücadele aslında Türkiye'yi siyaseten stabilize etmek, siyasi istikrarını bozmak ve etrafta yapacakları ameliyat sırasında Türkiye başını çeviremezsin içiyle uğraşsın. Mesele bu kadar basittir" değerlendirmesinde bulundu.

folder_openEtiketler

Yorum yap