'Ortadoğu'daki okul sorunu zirvede gündeme getirilecek'

'Ortadoğu'daki okul sorunu zirvede gündeme getirilecek'

person access_time 23 Mayıs 2016 Pazartesi , 04:53:26

Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Kuruluşuna (UNRWA) ait 692okuldan 302'sinin, Ortadoğu'da yaşanan olaylar nedeniyle saldırılara maruz kaldığı ya da kapandığı, bu sorunun Dünya İnsani Zirvesi'nde gündeme getirileceği bildirildi.

Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Kuruluşuna (UNRWA) ait 692okuldan 302'sinin, Ortadoğu'da yaşanan olaylar nedeniyle saldırılara maruz kaldığı ya da kapandığı, bu sorunun Dünya İnsani Zirvesi'nde gündeme getirileceği bildirildi.

UNRWA'dan yapılan açıklamada, "Ortadoğu'daki şiddet olayları ve çatışmalar nedeniyle UNRWA'ya ait 692 okuldan 302'si doğrudan zarar görerek ya kapandı ya da saldırılara maruz kaldı." denildi.

UNRWA Genel Komiseri Pierre Krenpol'un bu konuyu ve Filistinli mültecilerin karşı karşıya olduğu eğitim sorununu 23-24 Mayıs'ta İstanbul'da yapılacak Dünya İnsani Zirvesi'nde gündeme getireceği ifade edilen açıklamada, Suriye, Gazze, Lübnan ve Batı Şeria'daki okullara yapılan saldırılar kınanarak, çocukların ve sivillerin korunması çağrısında bulunuldu.

folder_openEtiketler

Yorum yap