Soylu'dan Avrupa'ya PKK/YPG tepkisi

Soylu'dan Avrupa'ya PKK/YPG tepkisi

person access_time 6 Aralık 2018 Perşembe , 11:40:46

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Avrupa'nın, YPG'nin PKK'nın isim değiştirmiş hali olduğunu bilmelerine rağmen para, silah ve eğitim desteği vermeye devam ettiğini söyledi.

Erzincan'da yakalanan eroin

İçişleri Bakan Süleyman Soylu, "Dün zamanın en büyük yakalaması gerçekleşti, Erzincan'da emniyet müdürlüğümüze bağlı ekipler 1 ton 271 kilogram eroin ele geçirdi." dedi.

Avrupa'nın YPG/PKK'ye desteği

Bakanı Soylu, "PKK ve uyuşturucu arasında organik bağ bu kadar açıkken, Avrupa'nın ve ABD'nin resmi kurumlarının kararlarına, raporlarına girmişken, örgüte karşı ciddi mücadele tavrı görememeyi, bilakis üretim ve dağıtım artışına yönelik adımların gelmesini, hala bu örgüte silah, lojistik destek ve yasal koruma sağlanmasını, 21. yüzyılın medeniyet normlarıyla izah edemiyoruz." ifadelerini kullandı.

"Kırmızı bültenle aradığımız PKK'lılara ilişkin iade taleplerimiz özellikle Avrupa'nın içlerine doğru ilerledikçe asla karşılanmıyor." diyen Soylu, "YPG'nin, PKK'nın şubesi hatta bizatihi isim değiştirmiş hali olduğu biliniyor. Buna rağmen hala birtakım siyasi manevralarla bu örgüte para, silah, eğitim desteği verilmeye devam ediyor." şeklinde konuştu.

 

folder_openEtiketler

Yorum yap