TSK’ya FETÖ Operasyonu: 43 Gözaltı

TSK’ya FETÖ Operasyonu: 43 Gözaltı

person access_time 24 Eylül 2017 Pazar , 13:15:04

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ'nün şifreli haberleşme programı ByLock kullandıkları iddiasıyla aralarında eski ve muvazzafların yer aldığı TSK mensubu, 43 kişi hakkında gözaltı kararı alındı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) şifreli haberleşme programı ByLock kullandıkları iddiasıyla gözaltı kararı çıkartılan, aralarında eski ve muvazzafların yer aldığı Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) mensubu, 43 kişinin yakalanması için operasyon başlatıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Suçlar Bürosu Savcısı Gökalp Kökçü tarafından FETÖ'ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, aralarında muvazzaf, emekli ve askerliğini asteğmen olarak yapanların yer aldığı TSK mensubu 43 kişi hakkında, ByLock kullandıkları iddiasıyla gözaltı ve arama kararı alındı.

Savcılığın talimatıyla harekete geçen İstanbul Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, şüphelilerin yakalanması amacıyla İstanbul'daki 26 ilçe ve Ankara'da belirlenen adreslere operasyon düzenledi. Operasyonlarda 19 kişi gözaltına alındı.

Polis ekiplerinin, diğer şüphelilerin yakalanması ve adreslerdeki arama çalışmaları sürüyor.  

 

folder_openEtiketler

Yorum yap