Üniversite adaylarına jest

Üniversite adaylarına jest

person access_time 13 Mart 2017 Pazartesi , 00:09:32

İçişleri Bakanlığınca belediyelere görevlendirme yapılan Diyarbakır, Batman, Siirt ve Mardin'de YGS'ye giren adaylara, toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanma imkanı sağlandı.

 

Güneydoğu'da görevlendirme yapılan belediyeler, Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) giren adaylara toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanma imkanı tanıdı.

İçişleri Bakanlığınca, kanun hükmünde kararname (KHK) gereği DBP'li bazı belediyelere görevlendirilen vali yardımcıları ve kaymakamlar, belediye kaynaklarının etkin kullanılması, kaynakların halka hizmet olarak yansıtılması doğrultusunda yıllardır adeta hizmete susayan bölge halkına kaliteli hizmet için yoğun çaba sarf ediyor.

DBP'li belediyelerin zaman zaman kesintiye uğrattığı ulaşım hizmeti, yapılan görevlendirmelerle kesintisiz ve artan kalite ile sürüyor.

Diyarbakır, Batman, Siirt ve Mardin'de belediyelerce alınan karar doğrultusunda, YGS dolayısıyla toplu taşıma araçlarını kullanan öğrencilerin ulaşımı ücretsiz sağlanıyor. Sınava girecekleri okullara gitmek için duraklara gelen üniversite adayları belediyelerin jestiyle karşılaştı. Otobüslerde, sınava giriş belgelerini gösteren tüm öğrenciler belediyelerin araçlarından ücretsiz yararlandı. 

İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Mardin Büyükşehir Belediyesine ait toplu taşıma araçlarında, sınava girecek öğrenciler ile sınav görevlilerinden ücret alınmadı.

Öğrenciler de belediyenin uygulamasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

folder_openEtiketler

Yorum yap